Projekty Domów
Aktualności
ENERGOOSZCZĘDNE ROLETY NA TRUDNE CZASY
17.10.2022

Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że nad Polską zawisło widomo kryzysu energetycznego. Jednocześnie większość gospodarstw domowych zastanawia się w jaki sposób zminimalizować skutki niedoboru surowców niezbędnych do ogrzewania, które pochłania blisko 70% całej energii  wykorzystywanej do eksploatacji budynków. Co chwilę pojawiają się też mniej lub bardziej wartościowe pomysły wykorzystania alternatywnych źródeł energii. Jednak często te najprostsze rozwiązania są tuż obok.

FAKRO – producent z EKO-logicznym DNA
23.09.2022

W obliczu zmiany klimatu i coraz większej degradacji środowiska naturalnego, należy uważnie przyjrzeć się decyzjom, które dzisiaj podejmujemy. Musimy pamiętać, że nasze obecne działania mają realny wpływ na przyszłość planety. Ziemia woła o pomoc. I to jest nasze zadanie, żeby ją wspierać – najważniejszy egzamin dopiero przed nami. Istotna jest świadomość i chęć działania. Takie ambicje stawia na drodze rozwoju FAKRO, realizując założenia swojej filozofii GO GREEN, ale także edukując i zachęcając do dyskusji.

Metalowe domki ogrodowe firmy Hörmann. Bezpiecznie i na swoim miejscu!
19.09.2022

Z myślą o tych, którzy szukają praktycznego sposobu na przechowywanie różnych przedmiotów, firma Hörmann poszerzyła swoją ofertę o metalowe domki ogrodowe oraz stojaki na drewno kominkowe. To nowoczesne i trwałe wyposażenie każdego ogrodu, które pomoże uporządkować otoczenie wokół domu i bezpiecznie przechować, często niemieszczące się w domu rzeczy.

Najlepszy producent styropianu w Polsce
29.06.2022
Złota Budowlana Marka Roku dla Termo Organiki. Największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń otrzymał najwyższe wyróżnienie - Złotą Statuetkę Budowlanej Marki Roku 2022 w kategorii „Styropian". Lider rynku ociepleń kolejny już raz z rzędu zdobył prestiżową nagrodę, która jest wynikiem ogólnopolskich, niezależnych badań przeprowadzonych na próbie kliku tysięcy wykonawców budowlanych.
Kompletna kompozycja zapierająca dech w piersiach
27.06.2022

Efektem udanej współpracy zespołu LK Projekt oraz firmy XCEL Ogrodzenia jest ta zjawiskowa realizacja. Działka ulokowana w malowniczej okolicy stała się idealną przestrzenią do stworzenia eleganckiej posesji. Nowatorski design budynku został dopełniony nowoczesnym ogrodzeniem. Głównym elementem nieruchomości, który sprawia, że całość prezentuje się tak znakomicie są płyty ze spieków kwarcowych. Wykorzystanie ich jako element wykończeniowy zarówno domu jak i ogrodzenia ogrodzenia nadało spójności całemu projektowi.

Piękne i mocne. Drzwi idealne do każdego wnętrza
13.06.2022

Projektując domowe wnętrza, warto dobrze dopasować do nich drzwi.  Stylowy salon, elegancka kuchnia, przytulna sypialnia, komfortowa łazienka – wszędzie tam są one dopełnieniem całości.  Zaaranżowanie każdego pomieszczenia ułatwi niezwykle bogata oferta drewnianych drzwi wewnętrznych firmy Hörmann.

Taras - Twój drugi dom
27.05.2022

Taras coraz częściej spełnia funkcję naszego drugiego domu, dlatego tak ważne jest, żebyśmy mogli spędzać na nim jak najwięcej czasu nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. Dla właścicieli domów dobrze zorganizowany taras to nie tylko miejsce spotkań w gronie najbliższych, ale i przestrzeń wykorzystywana jako miejsce pracy i wypoczynku. Jak go zaplanować i jakie rozwiązania wybrać, by służył nam zgodnie z naszymi oczekiwaniami?

10 najczęstszych pytań o spieki i konglomeraty kwarcowe
11.05.2022

Dzięki rozwojowi technologii, producenci materiałów wykończeniowych tworzą okładziny o wiele trwalsze od podatnego na przebarwienia i zimnego w dotyku kamienia. Właśnie dlatego konglomeraty i spieki kwarcowe Cosentino cieszą się dużą popularnością w projektach kuchni i łazienek. Marki Silestone i Dekton, obecne w wielu pracowniach kamieniarskich i studiach kuchennych, stanowią nie tylko wierne odwzorowania kamienia naturalnego.

MB-Skyline Type R od Aluprof – sposób na wprowadzenie natury do wnętrza
14.04.2022

Zatarcie granicy między wnętrzem a przestrzenią wokół budynku to cel, do którego dąży coraz więcej projektantów i inwestorów. Nic w tym dziwnego – chęć kontaktu z naturą, zapewnienie poczucia maksymalnej przestrzeni, a jednocześnie nadanie obiektowi nowoczesnego, eleganckiego charakteru sprawiają, że spektakularne szklane ściany mocno zyskują w ostatnich latach na popularności.