Projekty Domów
Aktualności
Taras - Twój drugi dom
27.05.2022

Taras coraz częściej spełnia funkcję naszego drugiego domu, dlatego tak ważne jest, żebyśmy mogli spędzać na nim jak najwięcej czasu nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. Dla właścicieli domów dobrze zorganizowany taras to nie tylko miejsce spotkań w gronie najbliższych, ale i przestrzeń wykorzystywana jako miejsce pracy i wypoczynku. Jak go zaplanować i jakie rozwiązania wybrać, by służył nam zgodnie z naszymi oczekiwaniami?

10 najczęstszych pytań o spieki i konglomeraty kwarcowe
11.05.2022

Dzięki rozwojowi technologii, producenci materiałów wykończeniowych tworzą okładziny o wiele trwalsze od podatnego na przebarwienia i zimnego w dotyku kamienia. Właśnie dlatego konglomeraty i spieki kwarcowe Cosentino cieszą się dużą popularnością w projektach kuchni i łazienek. Marki Silestone i Dekton, obecne w wielu pracowniach kamieniarskich i studiach kuchennych, stanowią nie tylko wierne odwzorowania kamienia naturalnego.

MB-Skyline Type R od Aluprof – sposób na wprowadzenie natury do wnętrza
14.04.2022

Zatarcie granicy między wnętrzem a przestrzenią wokół budynku to cel, do którego dąży coraz więcej projektantów i inwestorów. Nic w tym dziwnego – chęć kontaktu z naturą, zapewnienie poczucia maksymalnej przestrzeni, a jednocześnie nadanie obiektowi nowoczesnego, eleganckiego charakteru sprawiają, że spektakularne szklane ściany mocno zyskują w ostatnich latach na popularności.

Play Of Light
21.03.2022

Istotą związaną z całym projektem, była przewodnia myśl, by dom stał się dla mieszkańców centrum ich własnego świata. Ta koncepcja widoczna jest w konstrukcji bryły, która swoją formą, zbliżoną do kształtu L, okala wewnętrzną własną strefę relaksu. W całym budynku z założenia niebagatelną rolę miało ogrywać światło i spójne połączenie domu z otoczeniem.

Ciekawe okno do kuchni
22.12.2021

Często w kuchni, w okolicy zlewu umieszcza się okno, które służy do oświetlenia naturalnym światłem tego ważnego pomieszczenia. W kuchni spędzamy wiele czasu przygotowując między innymi posiłki czy myjąc naczynia. Przeszklenie w takiej sytuacji to wręcz konieczność, a okno które można otworzyć nie zabierając otwartym skrzydłem miejsca na blacie to wyjątkowy skarb. Właśnie takie jest okno przesuwne FAKRO Innoview oparte na konstrukcji przesuwnej PSK.

Nowoczesne i indywidualne - do wnętrz w każdym stylu
16.12.2021

Nowe warianty drzwi wewnętrznych firmy Hörmann. Drzwi pokojowe to coraz ważniejszy element architektury wnętrz. Świadomie zastosowane nadają pomieszczeniom charakter. Myśląc o indywidualnej aranżacji, inwestorzy szukają drzwi wewnętrznych, które jednocześnie wpisują się w obowiązujące trendy. Rozwiązania firmy Hörmann otwierają szerokie możliwości projektowania wnętrz w każdym stylu.

Hörmann Konsumenckim Liderem Jakości 2021
07.12.2021

Wypróbowane i niezawodne, znane z wysokiej jakości, bezawaryjności i innowacyjnych rozwiązań – tak oceniane są segmentowe bramy garażowe firmy Hörmann. W tej kategorii producent ponownie uznany został za lidera jakości i nagrodzony Złotym Godłem KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2021. Otrzymał też wyróżnienie LIDER DEKADY.

Dzień czystego powietrza
18.11.2021

Każde działanie ma znaczenie. Aluprof działa na rzecz czystego powietrza i zachęca do tego innych.

Każdego roku jesienią i zimą Polska bije niechlubne rekordy pod względem jakości powietrza. Smog to wciąż nierozwiązany problem, stanowiący zagrożenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale nawet życia. Dlatego też kilkanaście lat temu Fundacja Ekologiczna ARKA ustanowiła 14. listopada Dniem Czystego Powietrza, który ma uświadamiać społeczeństwo, jak ważne jest to, czym oddychamy i co możemy zrobić, by zadbać o nasze wspólne dobro.

Nagroda Builder Super Power dla dyrektora Sławomira Gawlika
04.11.2021

Sławomir Gawlik - Dyrektor Marketingu Grupy FAKRO został uhonorowany przez miesięcznik „Builder” nagrodą Super Power. Podczas specjalnej uroczystości, która odbyła się 21 października 2021 roku w „Bank Clubie” w Warszawie, laureat otrzymał Certyfikat Builder Super Power.