Projekty Domów
Drzwi zewnętrzne RK Pivot Doors
23.05.2021
Drzwi zewnętrzne RK Pivot Doors

Drzwi zewnętrzne dla najbardziej wymagających.

Drzwi PIVOT w ostatnim czasie szturmem podbijają rynki europejskie i światowe.  Stały się uwielbiane i doceniane przez architektów, gdyż dzięki nim, możliwe jest urzeczywistnienie nawet najbardziej abstrakcyjnych projektów, związanych z najnowszym trendem w budownictwie: gigantycznymi szkleniami oraz ogromnymi otworami budowlanymi.

 Czym jest PIVOT?

Słowo „pivot” oznacza obrót. W drzwiach opartych na tym systemie, zawiasy boczne zostały zastąpione górnym i dolnym, umiejscowionymi w ramie. Dzięki temu, oś obrotu została przesunięta. Daje nam to zupełnie nowe możliwości. Przede wszystkim rozmiar drzwi może osiągnąć nawet 2x4m a waga skrzydła 500kg. Otwiera nam to drogę do jeszcze bardziej niesamowitych projektów drzwi zewnętrznych.  Nie ogranicza nas w żaden sposób ciężar okładziny: kamienia, szkła hartowanego, spieków kwarcowych czy metalu ciekłego. Granicą jest wyłącznie wyobraźnia.

Możliwości

W naszej ofercie, znajdują się najpiękniejsze okładziny z całego Świata. Urzeczywistniamy nawet najbardziej abstrakcyjne wizje architektów. W naszym wachlarzu wykończeń, znajdują się: imitacje betonu, ceramiki oraz spieki kwarcowe, blachy korodowane, zachwycające metale ciekłe oraz malowane szkło hartowane. Szerokość skrzydła, montowanego na systemie PIVOT, powinna wynosić minimum 1400mm.  Przy węższych projektach, światło przejścia może być zbyt wąskie, ze względu na przesuniętą oś obrotu.

Technologia

Nasza produkcja jest oparta na innowacyjnej technologii na najwyższym poziomie. Zewnętrzne drzwi aluminiowe RK Pivot Doors, wykonujemy na profilu 75 EVO, dzięki czemu uzyskujemy współczynnik przenikalności na poziomie 0,72W/m2. Z dbałości o najwyższą jakość produktu, regularnie testujemy
i sprawdzamy nasze drzwi. Posiadajmy komplet badań, wykonanych przez Laboratorium Techniki Budowlanej, zgodnie z normą PN-EN 14351-1+A2, potwierdzających bardzo dobre wyniki w ocenie:

  • ·         odporności na obciążenie wiatrem,
  • ·         przepuszczalności powietrza,
  • ·         wodoszczelności.

Funkcjonalność

Drzwi RK Pivot Door mogą ważyć nawet 500kg, jednak mimo to, ich otwieranie nie sprawia żadnej trudności. Pracują delikatnie, lekko i płynnie. Są doskonałym wyborem zarówno do budownictwa jednorodzinnego, jak też komercyjnego.

 

Tagi: co to jest pivot?, czym jest pivot?, drzwi aluminiowe, drzwi pivot, drzwi zewnętrzne, pivot, pivot doors, rk exclusive doors, rk pivot doors