Projekty Domów
FAKRO przekazało pieniądze na leczenie dzieci pracowników
07.10.2019
FAKRO przekazało pieniądze na leczenie dzieci pracowników

Pracownicy FAKRO dzieciom pracowników. Tak można streścić cel akcji „Kilometry nadziei z FAKRO”. To właśnie dla czwórki chorych dzieci 474 osoby dołączyły do rywalizacji na ENDOMONDO „Kilometry nadziei z FAKRO”. Pracownicy FAKRO jeżdżąc na rowerze, biegając i chodząc po górach pokonali w trzy miesiące prawie 500 000 kilometrów. Uroczyste zakończenie akcji odbyło się 11 września w siedzibie firmy FAKRO.

Spotkanie otworzyła Bożena Damasiewicz, Dyrektor Biura Zarządu FAKRO, która powitała zgromadzonych licznie przedstawicieli Zarządu, ambasadorów marki FAKRO, a przede wszystkim uczestników rywalizacji. Dzięki Państwu obecnym na spotkaniu, Waszemu zaangażowaniu i wielkiemu sercu pokonaliśmy w niespełna 1,5 miesiąca zakładany cel 50 000 km. Dzisiaj mamy już prawie 500 000 km. Liczba uczestników, przebytych kilometrów przerosła nasze oczekiwania i marzenia, za co serdecznie dziękujemy – mówiła Bożena Damasiewicz.Akcja rozpoczęła się 1 czerwca, jej celem było pokonanie w ciągu pięciu miesięcy 50 tysięcy kilometrów. Po uzyskaniu tego wyniku FAKRO zadeklarowało przekazanie 16 000 zł dla czwórki potrzebujących dzieci. Zakładany wynik został przekroczony niemal dziesięciokrotnie. Ta akcja pokazała po raz kolejny, że zespół FAKRO to ambitni, niezwykle wartościowi ludzie, którzy potrafią przenosić góry i zmieniać świat na lepsze – podziękował Sławomir Gawlik, Dyrektor Marketingu Grupy FAKRO.

Najważniejszym punktem spotkania było przekazanie symbolicznych voucherów potrzebującym dzieciom. Przed Państwem czwórka najdzielniejszych i najsilniejszych. Nasi mali bohaterowie, dla których wspólnie kręciliśmy kilometry. 16 000 zł, to kwota jaką firma FAKRO przekazuje na rzecz leczenia i rehabilitacji Wiktorii, Samanty, Krzysia i Igorka – mówiła Anna Korczyk, specjalista ds. PR FAKRO, koordynator akcji. Uroczystego przekazania voucherów dokonali Krystyna Kronenberger, współwłaściciel FAKRO i Sebastian Talarczyk, Członek Zarządu FAKRO.


Rodzice dzieci nie kryli wzruszenia. To piękne, że pracownicy chcą dzielić się swoim czasem z innymi. Jestem bardzo wzruszona i dziękuję za pomoc – mówiła mama Krzysztofa Furgała, który choruje na autyzm atypowy.

Podczas spotkania podziękowano także sportowcom. Dziesięciu najbardziej aktywnych mężczyzn i dziesięć najbardziej aktywnych kobiet zostało nagrodzonych koszulkami sportowymi FAKRO. Szczególne podziękowania za zaangażowanie w akcję otrzymał także Piotr Broniszewski, pracownik Wydziału Produkcji Wyłazów i Świetlików, ambasador marki FAKRO i pasjonat biegania. Bohaterów tej akcji jest bardzo wielu, ale jest wśród nas ktoś, komu należą się szczególne podziękowania. Osobie, która nie tylko wybiegała na rzecz akcji mnóstwo kilometrów, ale z własnej inicjatywy podjęła się prowadzenia bezpłatnych treningów biegowych dla naszych pracowników – mówiły zapraszając na scenę Piotra, Renata Damasiewicz, specjalista ds. reklamy medialnej i Aneta Bobrowska, specjalista ds. marketingu.


Oficjalne zakończenie „Kilometrów nadziei z FAKRO” ze względu na błyskawiczne osiągnięciu planowanego pułapu odbyło się na 1,5 miesiąca przed planowanym zakończeniem akcji. Tymczasem honorowo zbieramy kilometry dalej. Akcja potrwa do 31 października br. Wspierając finansowo rodziny naszych pracowników pokazaliśmy siłę i ogromne serca naszego zespołu. Ta akcja jest najlepszym dowodem na to, że pomagając zmieniamy świat na lepsze – pointuje Anna Korczyk.