Projekty Domów
Nowoczesna kuchnia skąpana w słońcu
10.05.2022
Nowoczesna kuchnia skąpana w słońcu
Właściciele tego nowoczesnego domu w Groesbeek w Holandii niedawno odnowili swoją kuchnię. Znajdujące się w niej okna narożne nie wpuszczały do środka zbyt wielu promieni słonecznych. Postanowili więc wykorzystać oryginalny dach na zamontowanie w nim dodatkowych okien, aby doświetlić i rozjaśnić wnętrze. Okna dachowe zamontowane wysoko w stropie wpuszczają maksymalnie dużo światła, które daje radość i pobudza do pracy. Zobaczcie jak wygląda teraz miejsce gdzie powstają pyszne kulinaria.

Więcej znaczy lepiej

W dachu nad kuchnią zamontowano dwa duże obrotowe okna dachowe zasilane energią elektryczną w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Teraz oknami można łatwo i komfortowo sterować za pomocą pilota lub smartfona. Kiedy trzeba przewietrzyć kuchnię - wystarczy wziąć do ręki pilot lub telefon i jednym kliknięciem otworzyć lub zamknąć okno.

Okna, wybrane do tej kuchni, pomalowane są potrójną warstwą lakieru poliuretanowego w kolorze białym, która tworzy na drewnie idealnie gładką powierzchnię. Sprawia to, że są one wyjątkowo odporne na wilgoć więc doskonale nadają się do pomieszczeń, takich jak łazienki i kuchnie.

Komfortowe rozwiązanie

W górnej części ościeżnicy okien, zamontowany jest automatyczny nawiewnik V40P. Zapewnia on odpowiednią ilość świeżego powietrza i zdrowy mikroklimat nawet wtedy, gdy okna pozostają zamknięte. Dla jeszcze większego komfortu użytkowania okno wyposażone jest również w czujnik deszczu, który automatycznie uruchamia funkcję zamykania skrzydła podczas opadów.

Idealna para - czerń i biel

Kuchnia została urządzona w kolorach czerni i bieli. Ciemne meble, armatura i sprzęt agd idealnie kontrastują z bielą ścian i jasną, drewnianą podłogą. Okna pionowe, umieszczone w rogu na dwóch ścianach wraz z zamontowanymi na nich żaluzjami w kolorze czarnym, zestawione są z białymi oknami dachowymi. Efekt zachwyca.

Miejsce: Groesbeek, Holandia

Zastosowane produkty FAKRO: drewniane okna obrotowe FTU-V Z-Wave