Katalog projektów
O nas
O nas
Nasza Pracownia

Krakowska pracownia architektoniczna LK&PROJEKT działa aktywnie od 1991 roku. Współtworzy ją zespół zdolnych projektantów, którzy każdego dnia sięgają po swoje pokłady wiedzy i kreatywności, aby tworzyć najlepsze projekty architektoniczne.

Zajmujemy się projektowaniem budynków, zwłaszcza jednorodzinnych i rezydencji, a także małej architektury i wnętrz. Oferujemy gotowe projekty domów, jak i indywidulne, dostosowane do konkretnego użytkownika.

Wydajemy kwartalnik, w którym prezentujemy najnowsze realizacje pracowni LK&PROJEKT, połączone z dawką wiedzy budowlanej oraz anegdotami i zdjęciami z inspirujących podróży czy życia naszego głównego architekta i założyciela pracowni, Leszka Kalandyka.

Nasze biuro projektowe zostało docenione na rodzimym rynku polskim, a także na rynku zagranicznym – niemieckim, amerykańskim czy rosyjskim.

Dlaczego warto nam zaufać?

Ponieważ jesteśmy pracownią działającą nieprzerwanie od blisko 30 lat, w czasie których zbudowaliśmy prężną markę, specjalizującą się w budynkach, zwłaszcza jednorodzinnych, ale także innych. Dzielimy się z Państwem wiedzą, realizacjami i cząstką siebie w naszych kwartalnikach. Stawiamy na dobrą relację architekta z inwestorem, bo dla nas podstawą udanych projektów jest wysłuchanie i zrozumienie potrzeb przyszłych użytkowników budynków. Wiemy, że architektura jest przede wszystkim oprawą i tłem dla toczącego się życia, ale też miejscem dla „ducha”. Wiedzę, pasję i doświadczenie zamykamy w każdym z naszych projektów.

LK&PROJEKT - Gotowe projekty domów jednorodzinnych. 

Leszek Kalandyk
Leszek Kalandyk

Leszek Kalandyk to czołowy architekt i założyciel pracowni LK&PROJEKT, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zdobywca nagród i wyróżnień takich, jak: nagroda SARP – „Projekt Roku 1985” – za koncepcję budynku mieszkalnego – plomby przy ul. Św. Filipa w Krakowie, dwa wyróżnienia w konkursie „Twój dom - Dialog z tradycją”, organizowanym przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2010 r. czy najnowsze osiągnięcia – główna nagroda w międzynarodowym konkursie „Beautiful Houses 2018” w ramach Międzynarodowych Targów Architektury  i Projektowania Wnętrz w Moskwie, pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie World Architecture & Design Awards 2019. Głównym kierunkiem jego działalności projektowej są domy jednorodzinne, ale nie tylko. Od początku działalności wydaje kwartalnik „Dom Jednorodzinny. Projekt & Realizacja”, prezentujący ofertę budynków jednorodzinnych i rezydencji.

Architektura dla niego to zastygła muzyka, zawsze towarzysząca mu w projektowaniu oraz jedna z inspiracji, obok podróży po świecie i tradycji polskiego budownictwa domów. Naczelną zasadą, którą kieruje się w czasie pracy, jest stworzenie dobrej relacji architekt-inwestor, polegającej na uważnym słuchaniu, poznaniu i odczytaniu potrzeb. Dla tego architekta nie ma  złych uwarunkowań i wymagań.