Projekty Domów
O nas
O nas
Nasza Pracownia

Krakowska pracownia architektoniczna LK&PROJEKT działa aktywnie od 1991 roku. Współtworzy ją zespół zdolnych projektantów, którzy każdego dnia sięgają po swoje pokłady wiedzy i kreatywności, aby tworzyć najlepsze projekty architektoniczne.

Zajmujemy się projektowaniem budynków, zwłaszcza jednorodzinnych i rezydencji, a także małej architektury i wnętrz. Oferujemy gotowe projekty domów, jak i indywidulne, dostosowane do konkretnego użytkownika.

Wydajemy kwartalnik, w którym prezentujemy najnowsze realizacje pracowni LK&PROJEKT, połączone z dawką wiedzy budowlanej oraz anegdotami i zdjęciami z inspirujących podróży czy życia naszego głównego architekta i założyciela pracowni, Leszka Kalandyka.

Nasze biuro projektowe zostało docenione na rodzimym rynku polskim, a także na rynku zagranicznym.

Dlaczego warto nam zaufać?

Ponieważ jesteśmy pracownią działającą nieprzerwanie od blisko 30 lat, w czasie których zbudowaliśmy prężną markę, specjalizującą się w budynkach, zwłaszcza jednorodzinnych, ale także innych. Dzielimy się z Państwem wiedzą, realizacjami i cząstką siebie w naszych kwartalnikach. Stawiamy na dobrą relację architekta z inwestorem, bo dla nas podstawą udanych projektów jest wysłuchanie i zrozumienie potrzeb przyszłych użytkowników budynków. Wiemy, że architektura jest przede wszystkim oprawą i tłem dla toczącego się życia, ale też miejscem dla „ducha”. Wiedzę, pasję i doświadczenie zamykamy w każdym z naszych projektów.

Leszek Kalandyk
Leszek Kalandyk

Leszek Kalandyk to czołowy architekt i założyciel pracowni LK&PROJEKT, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zdobywca nagród i wyróżnień takich, jak: nagroda SARP – „Projekt Roku 1985” – za koncepcję budynku mieszkalnego – plomby przy ul. Św. Filipa w Krakowie, dwa wyróżnienia w konkursie „Twój dom - Dialog z tradycją”, organizowanym przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2010 r. czy najnowsze osiągnięcia – główna nagroda w międzynarodowym konkursie „Beautiful Houses 2018” w ramach Międzynarodowych Targów Architektury  i Projektowania Wnętrz, pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie World Architecture & Design Awards 2019. Głównym kierunkiem jego działalności projektowej są domy jednorodzinne, ale nie tylko. Od początku działalności wydaje kwartalnik „Dom Jednorodzinny. Projekt & Realizacja”, prezentujący ofertę budynków jednorodzinnych i rezydencji.

Architektura dla niego to zastygła muzyka, zawsze towarzysząca mu w projektowaniu oraz jedna z inspiracji, obok podróży po świecie i tradycji polskiego budownictwa domów. Naczelną zasadą, którą kieruje się w czasie pracy, jest stworzenie dobrej relacji architekt-inwestor, polegającej na uważnym słuchaniu, poznaniu i odczytaniu potrzeb. Dla tego architekta nie ma  złych uwarunkowań i wymagań. 

Love, architecture, rock 'n' roll
Love, architecture, rock 'n' roll

Witaj w świecie wypełnionym miłością, rock'and'rollem i niezwykłą architekturą! Pozwól, aby architekt Leszek Kalandyk wraz z redaktorką Beatą Szady oprowadzili Cię po fascynującej krainie architektury, królowej sztuk. W swojej własnej, autobiograficznej książce pod wymownym tytułem: "Love, architecture, rock'and'roll" architekt zdecydował się opowiedzieć o poszukiwaniach piękna, mocy architektury i kroczeniu własną ścieżką, o tym jaka przestrzeń ukształtowała jego i w jaki sposób sam dziś kształtuje przestrzeń dla innych.


To niesamowita opowieść o projektowaniu budynków będących dziełami sztuki, ich formie i energii. Ukazuje, czym jest dobra i piękna architektura, niejako sztuka użytkowa jako tło dla ludzkiego życia. Architekt opowiada o powszechnie panującym obecnie odchodzeniu projektantów od tego, czym rzeczywiście powinna ona być, opierając się na swoim długoletnim doświadczeniu, którego najlepszym weryfikatorem jest zaufanie i zadowolenie inwestorów.


Przestrzeń kształtuje człowieka. Zarówno przestrzeń materialna, odbierana zmysłami, jak i przestrzeń w ujęciu metafizycznym. Obie generują bowiem określone zachowania i odczucia. To, czym się otaczamy, wpływa na to, jak się czujemy, co wreszcie wpływa na to, jak wygląda nasze życie. Architektura jako przestrzeń materialna w sposób bezpośredni oddziałuje na duchowość. Powinna być zatem piękna i dobra, aby piękny i dobry był nasz duch. Tak brzmi dewiza głównego architekta pracowni LK&PROJEKT, Leszka Kalandyka.