Projekty domów piętrowych

Domy piętrowe posiadają komfortową przestrzeń mieszkalną. Różnorodne możliwości rozwiązań sprawiają, że projekty domów piętrowych można dostosować do konkretnych potrzeb przyszłych użytkowników. Jeśli potrzebujesz wydzielić w swoim domu gabinet, siłownię, bądź zapewnić swym pociechom odpowiednie warunki do nauki, dom piętrowy okaże się świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza, że możesz wybudować go w dowolnym stylu. Wnętrza stwarzają sporo możliwości funkcjonalnych rozwiązań, a zmniejszona powierzchnia zabudowy gruntu pozwoli wydzielić na działce większy ogród. Nowoczesne domy piętrowe często cechują duże, doświetlające przeszklenia, zaś współczesne materiały i technologie zapewniają solidność i wytrzymałość.

Domy piętrowe – projekty na każdą działkę

Domy piętrowe sprawdzą się na wielu działkach, zwłaszcza niewielkich, dzięki dodatkowej powierzchni piętra pozwalającej na zmniejszenie powierzchni zabudowy bez rezygnowania z przestrzeni. Kształty i wymiary działek odpowiednich pod domy piętrowe są dość różnorodne. Jeśli Twoja działka jest nieduża, a zależy Ci na komfortowej przestrzeni mieszkalnej, rozwiązaniem są domy piętrowe. Projekty domów piętrowych znajdziesz w naszej bazie gotowych projektów, bądź możesz przygotować indywidualny projekt z naszym architektem.

Zalety projektów domów jednorodzinnych piętrowych

Piętrowe domy jednorodzinne posiadają dodatkową przestrzeń w postaci piętra, które może mieć obwód parteru, bądź różnić się od niego kształtem i powierzchnią – piętro może obejmować mniejszą lub większą powierzchnię użytkową, niż kondygnacja niższa. Zabieg taki pozwala dostosować przestrzeń do potrzeb użytkowników, ale też urozmaicić bryłę budynku dzięki rozmaitym tarasom czy nadwieszeniom, a także zyskać dodatkową przestrzeń na ogród czy garaż na działce. Domy piętrowe umożliwiają także lepsze strefowanie – część dzienna znajdzie się na parterze, natomiast piętro można w całości przeznaczyć na strefę prywatną wyłącznie dla domowników, co pozwala na zachowanie intymności. Dodatkowym atutem jest zwiększenie powierzchni mieszkalnej w przypadku niewielkich działek. Wiele osób ponadto odczuwa większy komfort, posiadając sypialnię na piętrze. Projekty domów jednorodzinnych piętrowych świetnie sprawdzą się dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym – pokoje na piętrze zapewnią warunki niezbędne do edukacji najmłodszych.

Dom piętrowy – projekt odpowiedni dla Ciebie

W bazie gotowych projektów oferowanych przez naszą pracownię znajdziesz propozycje różnorodnych domów piętrowych. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą i znajdź swój wymarzony dom piętrowy. Projekt możesz przygotować także od początku na miarę swoich indywidualnych potrzeb, w czym pomoże Ci nasz zespół doświadczonych i kompetentnych architektów.


Gotowe projekty domów piętrowych. Ponad 1500 projektów domów jednorodzinnych autorstwa Leszka Kalandyka.

Katalog gotowych projektów domów piętrowych.

Zadzwonimy do Ciebie!
Zostaw nam swój numer telefonu.