Gotowe projekty domów

Gotowe projekty domów, w odróżnieniu od projektów koncepcyjnych, posiadają opracowanie techniczne. To znaczy, że gotowy projekt domu zawiera: rozdział architektury, rozdział konstrukcji i wszystkie niezbędne instalacje.

Projekty domów tradycyjnych mają większą reprezentację wśród mniejszych domów naszej pracowni architektonicznej. Bilans taki wskazywałby, że ważnym kryterium rozpoznawania i kształtowania tradycyjnego stylu architektury jest stromy dach. Taka była jego forma w naszym klimacie przez tysiąclecia, poczynając od szałasu. Prostą konstrukcję stosowano  powszechnie, także w najczęstszych - niewielkich budynkach. Musiała się więc na trwałe zespolić z wizerunkiem małego domu i do dziś zdaje się pozostawać z nim w silnym związku.

Nie zmienia to faktu, że strome dachy dwu- i czterospadowe pojawiają się bryłach wszelkich rozmiarów. O ile tylko nie są zbyt przetworzone w formie, jak w stylu współczesnej stodoły, sygnują tradycyjny w stylu dom. Projekty domów w stylu dworkowym  zajmują tu specjalne miejsce, jednak nawet ta szczególna grupa wyodrębniona została w oparciu o formę zewnętrzną. Projekty domów tradycyjnych prezentują bowiem układy funkcjonalne zgodne ze współczesnym stylem życia.  Także typy konstrukcji nośnych nie odbiegają zasadniczo od stosowanych w domach nowoczesnych.

Zadzwonimy do Ciebie!
Zostaw nam swój numer telefonu.