Projekty domów z dachem dwuspadowym

Katalog gotowych projektów domów z dachem dwuspadowym. Ponad 1500 projektów domów jednorodzinnych autorstwa Leszka Kalandyka.

Klasyczne projekty domów z dachem dwuspadowym

Najczęściej wybierane rozwiązania w naszym kraju to właśnie projekty domów z dachem dwuspadowym. Cieszą się one gigantyczną, niesłabnącą popularnością wśród osób chcących zamieszkać we własnych czterech ścianach. Łączą one zarówno walory estetyczne, jak również funkcjonalne do życia codziennego. Projekty domów z dachem dwuspadowym cechują się bardzo klasyczną bryłą, która może zostać wykorzystana na rozmaite sposoby. Przede wszystkim takie rozwiązanie stanowi świetny pomysł dla tych osób, które cenią sobie bardzo dobrze oświetloną przestrzeń.

Dlaczego warto wybrać projekt domu z dachem dwuspadowym?

Klimat umiarkowany cechuje się w miarę regularnymi opadami deszczu czy śniegu. Projekt domu z dachem dwuspadowym sprawia, że nie ma żadnego obciążenia konstrukcji z powodu opadów. Wystarczy porównać to z konstrukcjami o płaskich dachach, aby zauważyć zdecydowaną różnicę w tym aspekcie. Projekt domu z dachem dwuspadowym pozwala także na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni na najwyższym piętrze. W wielu budynkach nie ma możliwości stworzenia dodatkowych pomieszczeń. W przypadku poddasza w takim domu można wykorzystać takie miejsce na przykład na młodzieżowy pokój w stylu loftowym.

Projekty domów - dach dwuspadowy symetryczny lub niestandardowy

W dzisiejszych czasach naszych klientów interesują bardzo zróżnicowane projekty domów. Dach dwuspadowy oczywiście kojarzy się przede wszystkim z klasycznymi rozwiązaniami, w których dominuje symetria oraz porządek. Oczywiście w naszej ofercie znajdziecie również bardzo dużo innych, nieco bardziej niestandardowych rozwiązań. Coraz częściej wybiera się bryły różniące się od kwadratu, na przykład prostokąty czy też takie w kształcie litery L czy też posiadające wewnętrzne podwórko. Przygotowuje się w taki sposób nie tylko projekty domów - dach dwuspadowy świetnie sprawdzi się także przy okazji zabudowy bliźniaczej oraz szeregowej.

Estetyczny projekt domu - dach dwuspadowy

Co jeszcze przemawia za tym, aby wybrać właśnie taki projekt domu? Dach dwuspadowy świetnie wpisuje się praktycznie w każde otoczenie, ponieważ stanowi najpopularniejsze rozwiązanie w całym kraju. Nie można także zapominać o rozwiązaniach energooszczędnych. Taka konstrukcja zapewnia ograniczenie strat ciepła do minimum. Dodatkowo taki dach pozwala na umieszczenie paneli słonecznych na dachu i wykorzystanie alternatywnej energii słonecznej do ocieplania oraz dostarczania prądu do całego gospodarstwa domowego.

Zadzwonimy do Ciebie!
Zostaw nam swój numer telefonu.