Projekty domów dworków

Projekty domów dworków - inspiracja od współczesnej muzy

Marzenie o własnym domu to jedno z najczęściej powtarzających się pragnień patrzących w przyszłość młodych ludzi. Perspektywa założenia rodziny i wychowywania dzieci w rodzinnej podmiejskiej posiadłości zamiast wynajmowanym lokum w centrum niespokojnego miasta to jedno z dążeń wkraczających w dorosłość osób. Co więcej, młodzi nabywcy zazwyczaj mają też swoją wizję domu marzeń, która często wykracza poza utarte na przestrzeni lat standardy. Inspiracje klasyczną architekturą, znaną z malowniczych ekranizacji filmowych powieści historycznych, z pewnością wywołała zainteresowanie takim trendem, jak projekty domów dworków.

Projekt domu dworek - powrót do korzeni

Projektowane przez nas posiadłości to ukłon w stronę polskiej historii i tradycji architektonicznej. Odwołanie do klasycznych form, kształtów i kolorów to wyjątkowa okazja do ożywienia tej części kultury, która odeszła na jakiś czas w zapomnienie. Okazałe kolumnady, przestronne ganki, efektowne tarasy i ogrody. Wszystko to można zawrzeć w indywidualnej koncepcji, jaką jest projekt domu dworek.

Projekt domu dworek - rodzinna posiadłość

Nie da się ukryć, że taka koncepcja jest szczególnie pociągająca dla osób, które zdecydowały już, gdzie się na stałe osiedlą i gdzie wychowają swoje dzieci. Projekt domu dworek to wyjątkowa możliwość stworzenia rodzinnej posiadłości w taki sposób, jak to robili nasi przodkowie. Nowy dom może stać się miejscem spotkań i zjazdów rodzinnych na długie lata dla kolejnych pokoleń. Oczywiście plany mogą zawierać wszelkie nowoczesne rozwiązania. Kompleks, który w przeszłości obejmowałby zapewne stajnię, dziś może stać się schronieniem dla innego, zdecydowanie bardziej pożądanego mustanga.

Projekty domów dworek - od fundamentów po szczyt dachu

Oferowana przez studio usługa, obejmuje projekt wszystkich niezbędnych do uzyskania satysfakcji zamawiającego elementów. Przekazane do rąk klienta projekty domów dworek to kompletna dokumentacja, zawierająca projekt architektury, konstrukcji, a także instalacji wewnętrznych. Na każdy z nich składa się część opisowa i rysunkowa, co umożliwia zapoznanie się z obraną przez architektów koncepcją. Zamawiający może przejrzeć propozycje rozlokowania pomieszczeń, zestawienie stolarki i materiałów koniecznych do odtworzenia projektu oraz każdej niezbędnej do codziennego funkcjonowania instalacji.


Projekty domów tradycyjnych mają większą reprezentację wśród mniejszych domów naszej pracowni architektonicznej. Bilans taki wskazywałby, że ważnym kryterium rozpoznawania i kształtowania tradycyjnego stylu architektury jest stromy dach. Taka była jego forma w naszym klimacie przez tysiąclecia, poczynając od szałasu. Prostą konstrukcję stosowano  powszechnie, także w najczęstszych - niewielkich budynkach. Musiała się więc na trwałe zespolić z wizerunkiem małego domu i do dziś zdaje się pozostawać z nim w silnym związku.

Nie zmienia to faktu, że strome dachy dwu- i czterospadowe pojawiają się bryłach wszelkich rozmiarów. O ile tylko nie są zbyt przetworzone w formie, jak w stylu współczesnej stodoły, sygnują tradycyjny w stylu dom. Projekty domów w stylu dworkowym  zajmują tu specjalne miejsce, jednak nawet ta szczególna grupa wyodrębniona została w oparciu o formę zewnętrzną. Projekty domów tradycyjnych prezentują bowiem układy funkcjonalne zgodne ze współczesnym stylem życia.  Także typy konstrukcji nośnych nie odbiegają zasadniczo od stosowanych w domach nowoczesnych.

Zadzwonimy do Ciebie!
Zostaw nam swój numer telefonu.