Projekty domów 120m2

Projekty domów 120m2 - idealny dom dla Twojej rodziny!

Dlaczego warto wybierać domy wielkością do 120m2? To idealna wielkość dla Twojej rodziny! Przyjemny dom, który może pełnić wiele funkcji. Może to być, zarówno dom dla niewielkiej rodziny, albo idealny domek letniskowy, w sam raz na wyjazd. Dzięki stosunkowo niewielkiej, choć funkcjonalnej powierzchni, może on stanąć nawet na działce o niezbyt dużych wymiarach. W takim przypadku to właśnie projekty domów 120m2 będą doskonałym wyborem dla każdego.

Projekt domu 120m2 - jak wybrać?

Obecnie do wyboru pozostaje naprawdę wiele projektów, co sprawia, że każdy ma szansę dopasować dla siebie taki, który w 100% spełni jego oczekiwania i będzie dla niego komfortowy i funkcjonalny. Projekt domu 120m2 warto przede wszystkim dopasować do swoich potrzeb. W taki sposób na pewno polecamy dokładne przeanalizowanie projektu, rozmieszczeń pomieszczeń, oraz ich wielkości, albo sporządzenie indywidualnego projektu we współpracy z architektem. W tym drugim przypadku można mieć absolutną pewność, że projekt będzie stworzony według indywidualnych oczekiwań.

Projekt dom 120m2 - dom jednopoziomowy czy dwupiętrowy?

Kolejną ważną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, gdy poszukuje się projektu domu w sam raz dla siebie, z całą pewnością jest również to, czy ma to być dom jednopoziomowy czy może jednak dwupiętrowy? Zwłaszcza że do wyboru naprawdę jest tak wiele projektów, które, z całą pewnością sprawdzą się, zarówno w przypadku rodzin z dziećmi, jak i par bezdzietnych. W takim razie, jaki powinien być idealny projekt dom 120m2? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdemu pasować będzie zupełnie co innego. W każdym razie warto w pierwszej kolejności dobrać projekt domu względem swoich potrzeb. Domy jednopoziomowe będą świetnym rozwiązaniem na dużych działkach, oraz, wtedy gdy z jakiegoś względu chce się uniknąć dodatkowych schodów. Sprawdzi się to także w przypadku osób niepełnosprawnych, oraz starszych.

Projekty domów do 120m2 - doskonałe do zamieszkania, jak i wypoczynku

Projekty domów do 120m2 są bardzo często wybierane, ponieważ domy o takiej wielkości są dość praktyczne z każdego punktu widzenia. Dodatkowo proponowane przez nas projekty sprawdzą się, zarówno pod dom do stałego zamieszkania, jak i w przypadku nieruchomości na wynajem, albo domów letniskowych. Jest to naprawdę duża przestrzeń do zagospodarowania i na pewno w takim domu każdy będzie czuł się w pełni komfortowo. Warto przyjrzeć się dostępnym projektom.


Projekty małych domów rozwiązują najczęściej potrzeby mieszkaniowe na najbardziej podstawowym poziomie. Najmniejsze z nich dostosowane są do niewielkich działek lub wykorzystywane do sezonowego użytkowania. Często projekt małego domu wybierają osoby dostrzegające przewagę domu nad mieszkaniem przy zestawieniu ich kosztów, wad i zalet.

Mały dom to niewielka konsumpcja materiałów i energii do ich produkcji, do budowy i dalej - do utrzymania budynku. Ale wybór projektu małego domu do 120m2 nie musi wynikać z możliwości finansowych inwestora. Może być świadomą decyzją osób lokujących priorytety życiowe poza sferą posiadania lub przekonanych racjami ekologii.

Co ciekawe - powierzchnia małego domu, zaledwie wystarczająca dla czterech osób, staje się zdecydowanie bardziej komfortowa dla dwóch. Architekt organizuje ją wówczas inaczej, bo większa swoboda, nawet na niewielkiej przestrzeni, daje innego rodzaju impuls jego pracy . Dlatego ta kategoria, oprócz najprostszych i głównie tradycyjnych w stylu propozycji obejmuje też ciekawe, nowoczesne projekty domów, odbiegające od schematów.   

Zadzwonimy do Ciebie!
Zostaw nam swój numer telefonu.