Projekty Domów
Gościem specjalnym był mgr inż. Leszek Kalandyk, główny autor projektów firmy LK&Projekt
18.01.2019
Gościem specjalnym był mgr inż. Leszek Kalandyk, główny autor projektów firmy LK&Projekt

Smart Architecture Events to cykliczne spotkania dla architektów oraz osób zainteresowanych projektowaniem inteligentnych przestrzeni, podczas których dyskusje toczą się wokół  tego jak technologia wpływa na architekturę i jakie jest jej znaczenie w kształtowaniu przestrzeni i funkcji budynków. Temat przewodni tego spotkania to „Światło, przestrzeń, design”. Nasza pracownia miała zaszczyt obrać patronat nad tym wydarzeniem. Zaproszeni prelegenci mówili, o tym jak ważne dla codziennego życia jest światło, jak można nim kształtować przestrzeń w architekturze. Gościem specjalnym był mgr inż. Leszek Kalandyk, architekt z wieloletnim doświadczeniem specjalizujący się  w projektach nowoczesnych rezydencji,  główny autor projektów firmy LK & Projekt. Jego wykład poruszał kwestie związane z współczesnym projektowaniem uwzględniającym ludzką potrzebę przebywania  w pomieszczeniach z naturalnym światłem, w optymalnej przestrzeni połączonej nicią dobrej architektury.  Dzięki uprzejmości gospodarzy firmy APA mieliśmy okazję zwiedzić główną siedzibę firmy oraz przekonać się jakie możliwości dają systemy inteligentnego budynku.

Z wielką przyjemnością objęliśmy patronatem kolejne z cyklicznych spotkań architektów, odbywające się w ramach Smart Architecture Events. Przeprowadzone wykłady nawiązywały do wpływu nowoczesnych technologii na architekturę i kształtowanie przestrzeni oraz funkcjonalności budynków. 

mgr inż. arch. Leszek Kalandyk

Tematem przewodnim ostatniego spotkania były „Światło, przestrzeń, design”. Zaproszeni prelegenci wskazywali, jak duże znaczenie w życiu każdego człowieka ma naturalne oświetlenie dzienne, a także jak można wykorzystać je do kształtowania przestrzeni w architekturze. 

mgr inż. arch. Leszek Kalandyk

Do tego zagadnienia nawiązał w swojej prelekcji znany architekt, mgr inż. Leszek Kalandyk.  Swoje doświadczenie i znajomość najnowszych trendów wykorzystuje on mi.in. realizując projekty nowoczesnych rezydencji. Ponadto jest on głównym autorem wielu innych projektów wykonywanych w pracowniach LK Projekt.

mgr inż. arch. Leszek Kalandyk

Wykład jego autorstwa poruszał kwestie związane z ludzkimi potrzebami przebywania w pomieszczeniach oświetlonych naturalnie. Stąd nacisk na odpowiednio duże przeszklenia budynków, dzięki którym tworzona w projektach przestrzeń idealnie współgra ze światłem dziennym. Wszystko to zwieńczone jest doskonałą architekturą, w której nie mogło braknąć wpływu najnowszych trendów i technologii. 

Dzięki uprzejmości firmy APA będącej gospodarzem imprezy, mieliśmy okazję na miejscu przekonać się o niewyczerpanych wręcz możliwościach jakie oferują dziś systemy inteligentnego zarządzania budynkiem. Rozwiązania te są bowiem wdrożone w architekturę budynku, w którym APA ma swoją siedzibę. Doświadczenie to wskazuje, że nowoczesne technologie doskonale wspomagają kreowanie przestrzeni przy wykorzystaniu światła dziennego, pozostając przy tym ważną częścią nowoczesnego designu.

mgr inż. arch. Leszek Kalandyk