Projekty Domów
Tarasola - jak wydłużyć sezon na tarasie
22.10.2020
Tarasola - jak wydłużyć sezon na tarasie

Architekci wnętrz i krajobrazu kreują przestrzeń odpowiadającą wymaganiom klientów prywatnych i komercyjnych oczekujących, że będą mogli korzystać z ogrodu, tarasu i świeżego powietrza dłużej niż tylko 4-5 miesięcy w roku. Właściciele domów marzą o miejscu do odpoczynku, organizacji rodzinnego grilla, przyjęcia dla przyjaciół, podziwiania rozgwieżdżonego nieba, ale także często miejsca do pracy, szczególnie kiedy ich zawód pozwala na pracę z domu. Właściciele restauracji pragną, by ich klienci mieli możliwość rozkoszowania się posiłkami spożywanymi na świeżym powietrzu niezależnie od pogody i bez obawy o to, że będą musieli nagle, z powodu deszczu, przerwać posiłek.  Jak zapewnić im taką możliwość?  Instalując w ogrodzie, na tarasie czy też przy restauracji zadaszenie tarasowe marki Tarasola.


Tarasole to coś więcej niż zwykłe pergole. Tarasole to sposób na zadaszenie i osłonięcie tarasu, by chronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem, deszczem,  móc spędzić czas na świeżym powietrzu nawet kiedy pogoda temu niespecjalnie sprzyja. Nasi projektanci znaleźli rozwiązanie, które jest stabilne, przeznaczone do użytku na lata a jednocześnie wpasowuje się z powodzeniem w stylizację tarasów i ogrodów przydomowych, restauracyjnych oraz hotelowych. Dla restauratorów to sposób na wydłużenie sezonu „ogródkowego” i zatrzymanie klientów na dłużej. Jednocześnie to zdecydowanie bezpieczniejsze i bardziej funkcjonalne rozwiązanie od chwiejących się parasoli ogrodowych. Dopracowane w szczegółach tarasole sprawiają, że restauracja zyskuje na wyglądzie i renomie a tym samym przyciąga klientów.

Tarasole szyte na miarę

Co masz do wyboru? Tarasola Technic o minimalistycznym designie z dachem z aluminiowych profili, które doskonale ochronią przed deszczem, silnym słońcem czy mocnym wiatrem a jednocześnie uchylone sprawią, że powietrze będzie swobodnie krążyć. Solidna w 100% aluminiowa konstrukcja odporna jest na skrajne temperatury i czynniki atmosferyczne, w tym wiatr do 160 km/h oraz obciążenie śniegiem do 120 kg/m2. Wyposażona w przeszklenia, rolety przeciwwietrzne typu Screen, promienniki ciepła pozwala wydłużyć sezon od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Zaproponuj swojemu klientowi zadaszenia o delikatniejszej niż standardowa budowie – Simple, Light i Wave lub te bardziej wyraziste z zadaszeniem wykonanym z mocnej i nieprzemakalnej tkaniny jak Cubic, Elegancy, Flat i Loft. Wave to wyjątkowy model tarasoli - dozwolony jest jej montaż na już istniejącej konstrukcji. Możesz zaplanować zadaszenia zaraz przy domu lub wybrać takie, które stworzy oddzielną przestrzeń na środku ogrodu w otoczeniu zieleni krzewów i drzew. Co ważne, tarasole o wolnostojącej lub przyściennej konstrukcji mogą być łączone modułowo. Dzięki temu tarasola pozwala zacienić każdy, nawet najbardziej rozległy obszar. Przy nowoczesnych projektach domów, wyposażonych w betonowe opaski można zastosować wersję Tende, która jest bez nóg, więc nie dzieli powierzchni, a zadaszenie tarasu staje się integralną częścią domu.


Kiedy wieje zimnem…

Osłoną przed wiatrem są systemy szklanych paneli przesuwnych, które można swobodnie zsuwać i rozsuwać w zależności od naszych potrzeb. Niestraszne stają się wtedy padające deszcze i wiejące wiatry, a jednocześnie mamy nieograniczony widok. Można wypić poranną kawę, poćwiczyć czy poczytać spokojnie książkę. Przed insektami i wzrokiem ciekawskich chronią rolety przeciwwietrzne Screen z ręcznym lub automatycznym systemem sterowania. Natomiast promienniki ciepła pozwalają spędzać czas na tarasie, kiedy innych chłód zmusza do pozostania w domu.

Tarasola w restauracji zatrzyma klientów na dłużej. Gdy w innych lokalach klienci zaczną się zbierać do domów, ponieważ zrobiło się chłodno lub zaczął kropić deszcz, spędzający czas pod tarasolą będą rozkoszować się jedzeniem osłonięci rozłożonym dachem i panelami szklanymi. Instalując tarasolę przy restauracji zyskujemy dodatkową przestrzeń dla klientów, co szczególnie ważne jest teraz w czasach obostrzeń związanych z Covid-19 i koniecznością zachowania dystansu społecznego.

A kiedy zrobi się ciemno…

Punktowe oświetlenie LED umożliwia spędzanie wieczorów na zewnątrz. Oświetlenie montowane jest w lamelach w przypadku tarasoli Technic lub w belkach przeciwwietrznych w pozostałych modelach. Takie subtelne światło jest idealne do spędzania czasu we dwoje, z przyjaciółmi, podczas oglądania filmów czy rozgrywek sportowych. Możemy je wzmocnić listwami LED ze światłem białym lub kolorowym. Słuchanie ulubionej muzyki umożliwi nagłośnienie poprzez wbudowany system audio bluetooth.

 

Zarządzanie tarasolą

Sterowanie pilotem lub za pomocą aplikacji w smartphonie to ogromny komfort. Wszystkie elementy podpięte są do małego, łatwego w obsłudze pilota. Można też używać wygodnej aplikacji na smartfona. Nagła zmiana pogody nie jest zmartwieniem dzięki zamontowanym na dachu czujnikom pogodowym. Kiedy spadną pierwsze krople deszczu czujniki zareagują automatycznie, by pozostawione na tarasie meble czy dodatki dekoracyjne się nie zniszczyły.

 Marka Tarasola to pionier na rodzimym rynku jeśli chodzi o automatycznie otwierane zadaszenia tarasu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i oferujemy kompleksową obsługę na terenie całej Polski. Zapewniamy zarówno funkcjonalną, jak i piękną przestrzeń tarasu, która pozwala spędzać na nim czas nie tylko w sezonie letnim, ale od wiosny do jesieni.


Więcej informacji o marce oraz produktach na www.tarasola.pl