Projekty Domów
Tarasy Twinson: nowoczesne, ekologiczne, po prostu piękne
29.05.2020
Tarasy Twinson: nowoczesne, ekologiczne, po prostu piękne

Deski tarasowe Twinson to doskonała, opatentowana kombinacja naturalnego drewna i PVC, dzięki czemu są trwałe, odporne na uszkodzenia a do tego pięknie się prezentują, przypominając naturalne drewno.  Na tym jednak ich zalety się nie kończą! Posiadacze tarasów Twinson odczuwają różnicę w komforcie ich użytkowania – są one przyjemne w dotyku (komfort chodzenia boso), łatwe w czyszczeniu (minimalne zabiegi pielęgnacyjne) i wolno się nagrzewają - co latem ma kluczowe znaczenie. Dodatkowe atuty to paleta pięknych, naturalnych kolorów oraz – w przypadku desek litych - możliwość realizacji tarasu o dowolnym kształcie.

Podstawową zaletą desek tarasowych Twinson jest materiał, z którego są wykonane: to opatentowany kompozyt, stanowiący odpowiednie w proporcji połączenie drewna i PVC. Dzięki temu możemy korzystać z zalet tych dwóch materiałów: pięknego, naturalnego wyglądu i odczucia w dotyku drewna oraz trwałości i odporności na zużycie PVC. Trwałość jest imponująca – gwarancja od producenta na biodegradację obejmuje okres 25 lat. Twinson zapewnia niewrażliwość desek na czynniki atmosferyczne, insekty i mikrogrzyby, deski nie butwieją i nie wypaczają się, a także pozostają obojętne na sól drogową i wodę chlorowaną. Innowacyjne połączenie PVC i drewna sprawia, że deski nie wymagają dodatkowej konserwacji, jak olejowanie czy lakierowanie, a jedynie standardowych zabiegów pielęgnacyjnych, pozbawione są także ryzyka występowania drzazg czy pęknięć.


Deski Twinson o wyjątkowym designie dostępne są w trzech wariantach:

Essential Terrace -  to klasyczna deska, która gwarantuje najwyższe standardy w odniesieniu do komfortu, łatwości pielęgnacji i trwałości. Deski posiadają powierzchnię antypoślizgową. Dzięki naturalnym kolorom, które przez długie lata nie tracą na swojej atrakcyjności, można bez ograniczeń projektować taras i ogród. Przepiękny, naturalny wygląd desek tarasowych wnosi przy tym harmonię, atmosferę i unikalność do ogrodu użytkownika. Trwałe, łatwe w pielęgnacji i atrakcyjne deski ESSENTIAL TERRACE to idealne rozwiązanie na ścieżki w ogrodzie, patio i tarasy.

Character Massive - to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących wyszukanych kształtów. Lita deska oferuje maksymalną elastyczność, ponieważ nie posiada żadnych pustych przestrzeni. Dzięki temu CHARACTER MASSIVE można docinać równie łatwo i precyzyjnie jak lite drewno, a przy tym deski są dużo bardziej odporne na zniszczenia, trwałe i łatwe w pielęgnacji. Od prostych projektów aż po skomplikowane, geometryczne kształty, ścięte na okrągło krawędzie, jako wykończenie brzegów basenu, ścieżek w ogrodzie, form organicznych - wszystko jest idealnie dopasowane i łatwe w realizacji. Dodatkowym atutem jest to, że deski można stosować obustronnie – jedna strona jest delikatnie ryflowana, druga - gładka. Dzięki temu możemy sami zdecydować, jaką powierzchnię chcemy uzyskać.

Majestic Massive Pro – te deski posiadają dodatkową warstwę polimerową, która sprawia, że ich powierzchnia jest niezwykle odporna na plamy i zarysowania, jednocześnie będąc nadzwyczaj łatwą w pielęgnacji. Czyszczenie jest niezwykle proste, a rozszerzalność materiału bardzo niska. Dla osób ceniących wygodę, jednocześnie nie chcących rezygnować ze szlachetnego wyglądu drewna, deski tarasowe MAJESTIC MASSIVE PRO, dzięki zastosowanemu gradientowi dającemu efekt inspirowany naturalnym wyglądem drewna, są idealnym wyborem. MAJESTIC MASSIVE PRO to rozwiązanie dla osób szukających bardzo wytrzymałych i odpornych na plamy desek o luksusowym wyglądzie, idealnie nadających się zarówno do odkrytych, zadaszonych, jak i częściowo zadaszonych tarasów, balkonów, ogrodów zimowych. Są to deski gwarantujące nie tylko utrzymanie koloru i brak zabrudzeń przez wiele lat, ale także dające pełną satysfakcję w zakresie wyglądu i bezproblemowego użytkowania.


Paleta kolorów desek jest równie interesująca. Character Massive i Essential Terrace są dostępne aż w 6 kolorach – od korzennego brązu, przez orzech włoski, aż po grafit. Po montażu, deski swój naturalny odcień nabiorą dopiero po kilku miesiącach (ta zmiana w odcieniu następuje za sprawą ekspozycji włókien drewna na działanie słońca i deszczu i jest organicznym, naturalnym procesem w przypadku deski kompozytowej Twinson).

Deski Majestic Massive Pro znajdziemy w 4 barwach dębu – kamiennym, antycznym, rustykalnym i górskim. Co bardzo ważne - deska tarasowa Twinson w 100% nadaje się do recyklingu.


Dowiedz się więcej i zapoznaj z przykładowymi aranżacjami na: https://tarasy-twinson.pl/