Projekty Domów
Produkty FAKRO sterowane przez sieć WiFi na targach BATIMAT w Paryżu
13.11.2019
Produkty FAKRO sterowane przez sieć WiFi na targach BATIMAT w Paryżu

W dniach 04-08.11.2019 we Francji odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń branży budowlanej w Europie - paryskie targi Batimat. Każda edycja tej imprezy przyciąga ponad ćwierć miliona zwiedzających oraz ponad 1700 wystawców z całego świata. Nie mogło wśród nich zabraknąć firmy FAKRO.

 

Na powierzchni ponad 200m2 firma zaprezentowała topowe produkty. Zdecydowana większość odwiedzających imprezy targowe poszukuje tam nowości produktowych i inspiracji. Dlatego też prezentowane przez FAKRO produkty to rozwiązania, które na co dzień nie są spotykane na francuskich dachach. Okno Galeria w białym kolorze i rozmiarze 114x255 zespolone z oknem Duet proSky 94x255 pozwalało przekonać się jak wiele światła, powietrza oraz komfortu możemy uzyskać na poddaszu stosując takie rozwiązanie. Podobne odczucia zapewniało okno FPP-V preSelect MAX w maksymalnym rozmiarze czyli 134x160cm. Z kolei okno FTP-V Solar wraz z roletą ARF Solar potwierdza nowatorskie podejście firmy FAKRO do produktów oraz komfortu obsługi.

 

Wzdłuż alejki zlokalizowane zostały produkty z rodziny dachów płaskich. Wśród nich m.in. sterowane elektrycznie okna DEF, DEG, DEZ-A z dedykowaną roletą AMZ/Z, oraz zespolenie okien DXW, po których można chodzić.

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty sterowane elektrycznie poprzez sieć WiFi. Działanie tych produktów prezentowane było z wykorzystaniem aplikacji mobilnej na smartfonach, jak również poprzez komunikaty głosowe dzięki głośnikowi Google Home. Uruchamiając system komendą  „OK Google” i wydając polecenia możemy sterować produktami FAKRO w wersji WiFi, takimi jak  okna dachowe, rolety wewnętrzne,  czy też markizy do okien pionowych. Warto wspomnieć, że sterowanie to może odbywać się z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu.

 

Jak dodaje Sławomir Uryga – kierownik zespołu ds. marketingu wystawienniczego FAKRO rozwiązanie to szczególnie podobało się zwiedzającym. Dzięki integracji produktów FAKRO z Google Home zwiedzający mogli z jednego miejsca wydać polecenie otwarcia okna, czy też markizy jak również sprawdzić pogodę, posłuchać muzyki.