Projekty Domów
TERMOMODERNIZACJA Z OKNAMI FAKRO I DOBRYM MONTAŻEM
30.07.2020
TERMOMODERNIZACJA Z OKNAMI FAKRO I DOBRYM MONTAŻEM

Właśnie rusza kolejny projekt informacyjno-edukacyjny na temat zasadności i konieczności przeprowadzania kompleksowej termomodernizacji w budynkach jednorodzinnych, które są najczęstszym źródłem zanieczyszczeń atmosfery i szkodliwego smogu.

Do kampanii zainicjowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi dołączyła również firma FAKRO – światowy wicelider w produkcji okien dachowych - aby wspólnie zachęcać właścicieli budynków do wymiany starych i nieefektywnych okien dachowych na energooszczędne, spełniające obecne i przyszłe normy energooszczędności.

W przypadku termomodernizacji niezmiernie ważna jest kompleksowość wykonywanych prac remontowych. Niestety większość osób stających przed koniecznością zwiększenia energooszczędności budynku, nie wie jak się do tego zabrać. Poprawę efektywności energetycznej każdego budynku należy rozpocząć od wymiany starej stolarki otworowej na energooszczędną, ocieplenia ścian, dachu, a kończąc na zakupie nowoczesnego źródła ciepła. Tylko taka całościowa termomodernizacja przyniesie realne korzyści - oszczędności w domowym budżecie, a także podniesie komfort życia.

„Udział firmy FAKRO w projekcie Związku POID WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ jest oczywisty. Od początku powstania Związku bierzemy czynny udział we wszystkich niemalże projektach i w tym, kluczowym również nie mogło nas zabraknąć. Wierzymy, że wspólne działania wraz z największymi dostawcami w branży, pomogą zadbać o ochronę czystego powietrza zachęcając właścicieli domów do wymiany stolarki” – komentuje Paweł Kołbon Kierownik Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami FAKRO.

Ogromną zachętą w podjęciu decyzji remontu domu jest szereg benefitów dofinansowujących inwestycje, które oferuje rząd. Kluczowym z nich jest program Czyste Powietrze, w którym można skorzystać z dotacji lub preferencyjnej pożyczki, a także obowiązująca od 2019 roku ulga termomodernizacyjna. Wszystkie aktualne informacje na temat wsparcia można znaleźć na stronie FAKRO.

Cieszymy się, że możemy zaproponować i zarekomendować energooszczędne produkty w programie Czyste Powietrze oraz rozwiązania technologiczne ułatwiające wymianę okien dachowych. Zapewniamy pełne wsparcie jeśli chodzi o doradztwo, a także przekazujemy listę fachowych specjalistów, którzy sprawnie pomogą w procesie wymiany okien dachowych” – dodaje Paweł Kołbon.

W ofercie firmy FAKRO znajdują się m.in. 3-szybowe okna dachowe, okna fasadowe a także bramy garażowe, które spełniają wymagania programu Czyste powietrze. Co więcej można ich zakup odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Program społeczny Związku POiD „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” wystartował 14.07.2020 i przewidziany jest na 12 miesięcy.